🦄 Ledwoletter 72 ✍️ Marketing, Social Media i porcja przemyśleń.

Kto czyta nie błądzi!

Cześć! Dawno do Ciebie nie pisałam. Ale taki okres wakacyjny. Praca jedynie ta, którą muszę wykonywać, a i jej jest sporo. Więc okres rozluźnienia w newsletterze będzie do końca wakacji. A i owszem. Natomiast ten newsletter spokojnie możesz rozłożyć sobie na raty na miesiąc. ☺️ Jest dużo i długo.

Jak napisałam ostatnio komuś w komentarzu już dawno wyzbyłam czegoś takiego jak "marnowanie czasu" czy "guilty pleasure". Mam ochotę, to oglądam i czytam głupoty. Życie na “pełnej kurwie” non stop i cały czas w fazie produktywności: nie dla mnie. Nic nie robienie jest spoko, oglądanie kanałów commentery również czy Zmierzchu po raz 6 w historii bo zawitał na Netflixa. Jest czas na pierdoły, jest czas na kulturę wyższą, jest czas na pracę. Czasu jakiego chcemy nam wszystkim życzę.

Zatem kawa, herbata albo inny napój w dłoń i zapraszam do lektury. Niech jak zawsze umili Ci ją moja playlista. Tym razem #calmevening. KLIK 🎶 

🦄 Marketing i biznes

💡 Zaczniemy od mocnego lokowania produktu, czyli przypominam o mojej książce “Strategiczne podejście do działania w Social Media! 😃 Od ponad miesiąca utrzymuje się na liście bestsellerów Onepress. 🥹 KLIK Czytałaś_eś? Będzie mi miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad na “Lubimyczytac.pl”.

💡 Współpraca z agencją reklamową nie jest prosta. Zresztą jak żadna współpraca. Nikt nas realnie tego nie uczy. Ale może przynajmniej moja rozmowa z Anna Boenish przybliży Was do tego jak podejmować lepiej takie decyzje i jak lepiej się komunikować. 😉 https://spoti.fi/478yiaZ

💡 Zdobycie pozytywnych opinii i wykorzystanie ich do zwiększenia sprzedaży jest kluczem do sukcesu (jednym z) w dzisiejszym świecie. 💪 

Dobre doświadczenia oraz pozytywne opinie o naszej firmie mają ogromny wpływ na potencjalnych klientów, wpływając na ich decyzje zakupowe. Testimoniale, recenzje i pozytywne komentarze w sieci są istotne dla budowania wizerunku firmy. Pamiętaj, że w dobie mediów społecznościowych, prawie 60% użytkowników poszukuje informacji o usłudze online przed skorzystaniem z niej. Dlatego twój wysiłek w tworzenie satysfakcjonujących doświadczeń dla klientów i ich pozytywnych opinii o Twojej firmie przekłada się bezpośrednio na zwiększenie sprzedaży. 🖤 Więcej w artykule 👉 https://bit.ly/3DmJP99

💡 Jesteś ciekaw_a, jakie są realia marketingu w polskich firmach? Chcesz dowiedzieć się, kto odpowiada za strategię marketingową, czy jest ona spisana, a jeżeli tak - co zawiera? Mam dla Ciebie świetną wiadomość! Nasz najnowszy bananowy raport "Strategia marketingowa w polskich firmach" daje na te pytania obszerne odpowiedzi.🔥ps://bit.ly/43fdpI5

👉 Znajdziesz w nim mnóstwo cennych informacji, komentarze specjalistów agencji, a także pełną analizę głównych elementów strategii marketingowych. To prawdziwa kopalnia wiedzy dla każdego, kto jest związany z branżą.📚

Miłe lektury i pamiętaj, nie bój się podzielić swoimi spostrzeżeniami z nami i ze swoimi znajomymi. Wiedza jest cenniejsza, gdy się nią dzieli!💼

💡 Przeczytaj mój artykuł dla rynekpierwotny.pl, w którym dzielę się 7️⃣ kluczowymi cechami dobrego mema! 🖤

Ale to nie wszystko! Podkreślam w nim również ważność aspektów prawnych w tworzeniu tego typu treści. 📜⚖️ Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu dobrych memów i uniknąć problemów, koniecznie przeczytaj mój artykuł! 📚👀

Miłej lektury! 🤓👍 ➡ https://lnkd.in/dYXuMYdm

💡 Jak zarekomendował Dawid Czoska, który ze mną rozmawiał "Wyszła nam mega ciekawa w moim odczuciu rozmowa o trendach w marketingu. Bardzo mocno zgadzam się z tym, jak Ania podchodzi do tego tematu i jak o tych zmianach mówi."

Też myślę, że wyszło inspirująco! Rozmowę znajdziesz tutaj 🖤/bit.ly/43PwrG5

💡 Od jakiegoś czasy spływają do mnie takie wiadomości po artykule w Marketing przy Kawie. 🖤 Dzień dobry, znakomity tekst w "Marketingu przy kawie". Z pewnością wykorzystam wskazówki w pracy z zespołem. 🖤 To może w końcu pora zachęcić Cię do przeczytania go w swoich kanałach. 🔥 Co warto wiedzieć o pracy w marketingu? https://bit.ly/3Xgdslz

🦄 Zmiany w Social Media

Świat mediów społecznościowych nieustannie się zmienia, a tempo tych zmian jest tak szybkie, że niemożliwe jest na bieżąco śledzenie wszystkiego. W związku z tym, przygotowałam dla Ciebie krótkie streszczenie najważniejszzmian, które miały miejsceocial media w ostatnim czasie, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Instagram: Pod względem zmian, przoduje platforma należąca do Mety - Instagram.

Nowością jest dostęp do Instagram Content API dla właścicieli kont twórców, które umożliwia publikację treści za pośrednictwem aplikacji firm trzecich. Zwiększono również limit postów możliwych do publikacji za pośrednictwem tego narzędzia z 25 do 50. Dodatkowo, wprowadzono reklamy w wynikach wyszukiwania oznaczone jako 'Sponsored', które marketerzy mogą teraz umieszczać za pomocą Marketing API i narzędzi firm trzecich. Wprowadzono możliwość tworzenia kanałów nadawczych dla twórców, co pozwala na bardziej bezpośrednią komunikację z odbiorcami. Ponadto, użytkownicy (na razie tylko w USA) mogą pobierać Reelsy z publicznych kont i udostępniać je na innych platformach. Co więcej, Instagram ujawnił zasady działania swojego algorytmu, kierując się aktywnym zaangażowaniem i wcześniejszymi zachowaniami użytkowników.

Meta: Sporą liczbę zmian wprowadziła platforma Meta.

Na grupach dyskusyjnych wprowadzono możliwość tworzenia grupowych kanałów na Messengerze. Wprowadzono również Voicebox - generatywny model AI, który umożliwia edycję audio, samplowanie i stylizację. Co więcej, nowa aplikacja Meta, Threads, zdobyła 30 milionów użytkowników w ciągu jednego dnia.

LinkedIn: Również LinkedIn nie pozostaje w tyle, wprowadzając kilka nowości.

Usunięto kilka rzadko używanych funkcji, takich jak natywne karuzele, filmy z profilu i linki w obrazach. Wprowadzono weryfikację w ogłoszeniach o pracy, co ma zwiększyć zaufanie użytkowników. Zaktualizowano również algorytm LinkedIn, dając priorytet treściom od osób, z którymi użytkownik ma bezpośrednie połączenia.

TikTok: Zmiany dotyczą również TikToka.

TikTok testuje nową opcję wizualnego wyszukiwania produktów oraz wprowadził Script Generator, narzędzie ułatwiające proces tworzenia filmów reklamowych. Ogłoszono również uruchomienie aplikacji Ripple do tworzenia i przetwarzania muzyki.

Wiele zmian dotyczy również bezpieczeństwa, wykorzystywania danych i kontroli rodzicielskiej. Możemy również zauważyć rosnące zainteresowanie Twitterem wśród młodych ludzi, którzy szukają tam "cyfrowych ognisk". Wiele osób popiera wprowadzenie ograniczeń dla niepełnoletnich w korzystaniu z mediów społecznościowych. Pytanie, czy wchodzimy w erę płatnych Social Media, pozostaje otwarte - YouTube przeprowadza globalny "mały eksperyment" związany z blokowaniem użytkowników używających ad blocka, a Meta wprowadziła płatną subskrypcję Facebooka i Instagrama.

A tutaj znajdziesz link ze zbiorem źródeł skąd te wszystkie informacje czerpać na bieżąco. KLIK

🦄 Social Media

💡 O Social Commerce dla Puls Biznesu. Konkluzja? Firmy muszą wręcz korzystać z olbrzymiego potencjału marketingowego i handlowego serwisów społecznościowych, implementując strategię social commerce. Jak to robić i dlaczego warto? Więcej w tekście. 👉 https://bit.ly/3O1Zfof

💡 Jak wykorzystać Social Media do budowania wartościowej marki? 🚀 Paweł Tkaczyk i ja? Okazuje się, że całkiem dynamiczne, inspirujące połączenie. A do tego powstał niemały kawałek wartościowej wiedzy. Smacznego! 🖤 https://bit.ly/3P7Saon

 

🦄 AI

Stworzenie angażujących treści cyfrowych jest jednym z kluczowych wyzwań, które stoją przed marketerami w dzisiejszych czasach. Wiele firm zwraca się ku technologii sztucznej inteligencji (AI), aby uprościć ten proces. Ale czy AI może w pełni zastąpić człowieka, czy raczej jest dodatkowym narzędziem? I jakie czynniki są istotne przy tworzeniu treści na social media? Oto kilka sugestii.

Najpierw zastanów się, do czego dokładnie chcesz zastosować AI, jaki jest Twój cel i jak można zoptymalizować swoje działania. Dwa cytaty są tu szczególnie istotne:

„Jeśli uważasz, że technologia rozwiąże twoje problemy, nie rozumiesz ani technologii, ani swoich problemów." Laurie Anderson; oraz „Sztuczna inteligencja jest ważna, ale prawdziwa inteligencja też ma swoje miejsce”. To jest parafraza cytatu Krystyny Jandy.

Następnie poznaj dostępne narzędzia i wybierz te, które będą skutecznie rozwiązywały Twoje problemy i zbliżały do celu.

AI może Ci pomóc nie tylko w tworzeniu treści, ale także w innych obszarach, takich jak:

  • Poprawa wydajności

  • Tworzenie prototypów

  • Generowanie pomysłów i moodboardów.

Osobiście jestem sceptyczna co do komercyjnego wykorzystania i publikowania w social media treści wygenerowanych przez narzędzia do tworzenia grafik, np. Midjourney, ale w przypadku powyższych punktów, takie narzędzia sprawdzają się doskonale.

Użycie narzędzi opartych na AI do tworzenia treści wiąże się również z pewnymi ryzykami, takimi jak:

  • Nadmierne optymalizowanie. Jeżeli uczenie i poprawianie AI zajmuje Ci więcej czasu niż wykonywanie zadania, warto z tego zrezygnować.

  • Czasami wątpliwa wiarygodność. AI czasem generuje tekst, który nie ma sensu w danym kontekście.

  • Zastępowanie ludzi. Chociaż na razie nie jest to widoczne w treściach social media, jest to zauważalne w pracy copywritera czy pisania artykułów SEO.

Co do prawnej strony generowania treści przez AI, sytuacja jest nadal niejasna. W związku z tym istnieje ryzyko podszywania się i oszustw. Kluczowe powinny być dla Ciebie indywidualne warunki użytkowania poszczególnych narzędzi.

Prawdopodobnie niedługo pojawią się unijne regulacje dotyczące AI, które mogą wprowadzić:

  1. Obowiązek oznaczania treści wygenerowanych przez sztuczną inteligencję

  2. Tworzenie narzędzi do sprawdzania treści

  3. Obowiązek dla twórców systemów AI do ujawniania treści i danych używanych do szkolenia narzędzi

  4. Wymogi dotyczące transparentności.

A jak korzystać z narzędzi AI?

  1. Nie musisz znać ich wszystkich - to tylko spowoduje zamieszanie w Twojej głowie i przebodźcowanie.

  2. Znalazłeś_aś rozwiązanie na swój problem? Skup się na nim.

  3. Zapisuj pomysły i prompty na później.

  4. Posiadaj zdefiniowany ton komunikacji, informacje o firmie, opis osoby czy grupy docelowej

  5. Korzystaj z gotowych propozycji promptów. Te znajdziesz np. w darmowej wyszukiwarce https://flowgpt.com/?tag=marketing.

  6. Sprawdź też wtyczkę https://harpa.ai/, która posiada setki predefiniowanych propozycji, umożliwiając Ci między innymi szybkie podsumowanie tekstów internetowych na posty, research czy generowanie tekstu na podstawie filmu z YouTube - pod warunkiem, że posiada napisy. Używaj narzędzi do recyklingu treści i przepisywania (własnych!) treści na nowo.

Pamiętaj o strukturze tworzenia propozycji dla AI: najpierw podaj wszystkie potrzebne informacje i kontekst. Opcjonalnie dodaj przykłady. Zdefiniuj cel, czyli zadanie dla AI. Następnie pracuj iteracyjnie i ulepszaj. Chyba że to zagraża Twojej efektywności pracy.

Ps. Przypominam, że przygotowałam listę (sprawdzonych przeze mnie) narzędzi AI w podziale na kategorie, z krótkim opisem, sposobami wykorzystania i terms of use.Lista jest cały czas uzupełniana i dostępna w chmurze.

Też ją chcesz? Wystarczy, że "postawisz mi kawę" ☕ https://buycoffee.to/ledwoledwo

 

🦄 Ważne społecznie

Zaintrygowani w More Bananas sposobem, w jaki różne marki przedstawiają kobiety i mężczyzn w swoich kampaniach reklamowych, zdecydowaliśmy się jakiś czas temu przeprowadzić badanie dotyczące seksizmu w reklamie, skupiając się na przekazywaniu i utrwalaniu stereotypów płciowych. 🔥 Czy mieliście już okazję zapoznać się z raportem? 👉 https://bit.ly/306xZjv

Chcemy podkreślić, że nasze zainteresowanie skupiało się przede wszystkim na mężczyznach występujących w reklamach. O seksizmie wykorzystującym kobiety jako obiekt pożądania czy przedstawiającym je wyłącznie w roli gospodyń domowych, napisano już wiele. W reklamach mężczyźni również są przedstawiani stereotypowo – często jako doskonali liderzy, idealni małżonkowie czy żądni przygód herosi. Niemniej jednak, publikacji koncentrujących się na seksizmie w odniesieniu do płci mężczyzn, wciąż brakuje.

Seksizm nie jest zarezerwowany dla jednej płci. Naszym celem jest podkreślenie tej prawdy i rozpoczęcie dyskusji na ten temat. Zapraszam do pobrania, przeczytania naszego raportu i podzielenia się swoją opinią! 🔥

🦄 Wydarzenia warte uwagi

💡 Nie jestem naukowcem. Ale spuściznę badań neuromarketingowych (i dziedzin pokrewnych) wykorzystuję w pewnym zakresie na co dzień w swojej pracy marketerki jak i w biznesie. Kiedy Tribi zapytało czy się nią podzielę - wahałam się. Finalnie: może komuś ta cząstka mojej pracy pomoże.

📚💡 Kurs ten jest dla każdego, kto rozwija własną firmę, markę osobistą, zajmuje się sprzedażą i marketingiem lub chce na co dzień lepiej się komunikować. 🚀

✅ Zawiera 6 merytorycznych nagrań video, które pomogą zrozumieć podstawy neuromarketingu, różne metody badawcze takie jak eye-tracking, fMRI, EEG, biometria, a także rolę emocji w procesach decyzyjnych konsumentów.

📈 Zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci lepiej poznać swoich klientów, zoptymalizować działania marketingowe, tworzyć skuteczne reklamy i komunikować się na poziomie emocjonalnym. Będziesz również świadomy etycznych aspektów stosowania neuromarketingu.

📝 Zapisz się już teraz i zdobądź wiedzę, która pozwoli Ci zrozumieć zachowania klientów i zwiększyć przewagę konkurencyjną. 🖤 https://bit.ly/3Ouz0r

Dopiero co mam wrażenie zakończyły się emocje ostatniej konferencji I ❤️ Marketing, a tu już trzeba podawać temat na kolejną. 👀 A ja jak zawsze (tak myślę przynajmniej) poszłam w temat uniwersalny “ Kompetencje, edukacja i kształcenie ustawiczne w Social Media”, który nie zdezaktualizuje się w czasie, a jednocześnie wg mnie odpowiada na trendy, potrzeby dzisiejszego świata VUCA i BANI, przebodźcowania i zarządzania sobą w czasie i zespołami marketingowymi. 🔥 

To z kim się widzę na I 🖤 Social Media by sprawny.marketing ? https://bit.ly/3q3ZnLT

75 edycja CRASH Mondays & still counting. 🔥 Tym razem o szeroko pojętym designie. A potwierdzenie prelegenci i prelegentki, to między innymi Karolina Adamczak i Andrzej Leraczyk 🖤 

Atmosfera gorąca od wiedzy niczym dzisiejsza pogoda Was czeka. Jak zawsze w HEVRE. 😉 WEŹ UDZIAŁ

🦄 Pełna kulturka

🖤 Obiecana, przygotowana lista dobrych miejsc w Krakowie. Mocno subiektywna. Na razie śniadania, restauracje i dobra kawa. Dojdą jeszcze winiarnie, coctail bary czy kawiarnie. W kategoriach, które istnieją to nadal nie wszystko, skutecznie będę uzupełniać.

Całość możecie sobie filtrować, np. po tagach "z dzieckiem", "z pieskiem" czy "tylko wege" albo "wege".

🖤 A co w kinie? Miałam okazję zobaczyć ostatnio trzy filmy, w tym oczywiście Barbieheimer.

  • Jeżeli chodzi o Barbie…

    • 1. Co ja żem zobaczyła XD

      2. Ken odkrywający patriarchat

      3. Konie

      4. Oby nigdy żaden facet poza koncertem przy mnie i dla mnie nie grał na gitarze. 😂

    • A tak serio: warto. To na pewno coś innego, niż się spodziewacie po takim filmie. Więcej tam świata przedstawionego, niż zawiłości fabuły. Aczkolwiek przekaz jest prosty jak budowa cepa i po prostu narracja podawana jest nam prosto z mostu. Oceń sam_a.

  • Oppenheimer stanie się na pewno jednym z moich ulubionych filmów, ale to pogląd mocno subiektywny, ze względu na zamiłowanie do fizyki. "I oto stałem się śmiercią. Niszczycielem światów". A ja w głowie jeszcze przez pół sensu miałam w tle. "The stars you see in the night sky Have been dead for centuries"

    Niesamowity film. Bez pościgów, efektów specjalnych, wybuchów (No może z jednym). Przez trzy godziny siedziałam wbita w fotel. Życie pisze jednak najciekawsze historie. Wszystko się tu zgadzało. Casting, zdjęcia, muzyka. Chcę zobaczyć jeszcze raz.

    A sceny przemowy tuż po zrzuceniu bomby. I ta ostatnia scena z Einsteinem... Zachwyt.

    Idźcie do kina. Warto. A moja przygoda z tą historią coś czuję dopiero się zaczyna.

    Ps. Ciekawostka. "Film ukazuje obiektywną i subiektywną perspektywę. Sceny kolorowe są subiektywne; sceny czarno-białe są obiektywne. "

  • A na koniec polecam… nowego Indiana Jones! Powrócił! Zdecydowanie lepszy, niż poprzednia część. Bazuje na sentymencie, a jednocześnie fajnie wprowadza nowych bohaterów. Jestem ciekawa czy będzie z nimi jakiś film. Jest akcja, jest przygoda i jest… za dużo CGI. Na rozerwanie się i niemyślenie bardzo dobry seans.

🎬 Poza kinem polecam klasyk, na bazie powieści Ann Rice. Ależ ja byłam podekscytowana, kiedy zobaczyłam ten film po raz pierwszy! Romans, mrok, rockowo metalowa muzyka, wampiry. Na fali Zmierzchu, który wpadł na Netflix, to może być idealne dopełnienie seansu. 😄 Queen of the Damned.

🎬 A co do seriali… Po "Firefly Lane" brakowało mi serialu o przyjaciółkach, dramatach, zdradach, seksie i wszystkim co oferują seriale dla kobiet o przyjaciółkach, ale na mniej toksycznej i dramatycznej stopie. Valeria daje radę. 🔥😉 I oczywiście pojawił się nowy sezon Słodkich Magnolii na Netflix. Niczym Virgin River albo Hart od Dixie, kto wie, ten wie. Te same klimaty! 😄 

📖 Co do książek dużo u mnie ostatnio komiksów, ale o tych chcę zrobić osobny wpis i sekcję. Na ten moment polecam dwie, obie w tematyce “pośmiertnej”, ale jednocześnie bardzo pozytywne i kojące duszę:

  • Biblioteka o Północy

  • Pod Szepczącymi drzwiami

⚙️ Personal Branding

Dopinam ostatnie guziki do mojego najnowszego projektu, którym jest e-book na temat budowania marki osobistej. Właśnie wprowadzam ostatnie poprawki do planu i zastanawiam się... Co chciałbyś wiedzieć na ten temat? 👀 

Tworzenie marki osobistej to nie jest łatwa sprawa - jest to proces, który wymaga czasu, determinacji i ciągłego doskonalenia. Ale wierzę, że każdy z nas ma w sobie siłę, aby stworzyć coś naprawdę unikalnego i autentycznego. 🖤🔥

Może masz wątpliwości, które tematy są najważniejsze? Czy masz pytania dotyczące tego, jak zaczynać, jak się promować lub jak utrzymać spójność w swojej marce? A może po prostu chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, co to znaczy mieć "markę na luzie" i czy wypada? 😃 

Piszcie swoje pytania, wątpliwości, pomysły, potrzeby w komentarzach poniżej. Chciałbym, żeby mój e-book był jak najbardziej pomocny dla was. 💪

A skąd temat? Pomimo, że uniwersalny dla każdej branży, przyszedł bardzo indywidualnie.

👉 Często, gdy ludzie dowiadują się, że jestem marketerką z aktywnym kontem na mediach społecznościowych, padają pytania: "Ile masz obserwujących? Dlaczego tak mało?" Wydaje się, że panuje pewne przekonanie, że marketer = influencer albo przynajmniej musi mieć zasięgi. Ale to nie jest prawda, choć oczywiście taka możliwość istnieje!

👉 Budowanie zasięgów i profili firm to jedno, organizacji czy kultury - to drugie, a twórców - to zupełnie co innego. A bycie influencerem? To pełnoetatowa praca, co oznacza, że jest to coś więcej niż tylko dodatkowe zadanie dla marketera.

👉 Dwa pełne etaty to nie jest coś, co wielu z nas chciałoby łączyć. To jest nie tylko kwestia czasu, ale także różnicy w wymaganiach i celach.

👉 Marka osobista i reputacja to nie to samo, co bycie influencerem. Każdy z nas ma markę osobistą - niezależnie od tego, czy świadomie ją buduje, czy nie. A dobra reputacja? To coś, co każdy powinien mieć i o co powinien walczyć. A to nie wymaga tysięcy, czy milionów obserwujących.

To przypomnienie, że warto rozważać różne drogi w naszych karierach i nie zapominać o tym, co jest naprawdę ważne - rzetelność, profesjonalizm i autentyczność. 🎯

#ledwomyśli - dziennikarskie zero

Pewnie większość z Was słyszała już o “konflikcie” Stanowski vs Janoszek. Nie będę Wam tutaj opisywać całej sytuacji i jej genezy, ale chciałabym odnieść się do kulminacji, czyli tego filmu:

W momencie kiedy to piszę: 2 dni. 2,4 miliony wyświetleń. Jedyny pełnometrażowy film Natalii Janoszek. 😈

Kanał Sportowy, to zdecydowanie nie jest mój ulubiony kanał, a Stanowski nie jest ulubionym dziennikarzem. Jednakże za zapraszanie takich gości jak Andrzej Dragan (🖤) czy demaskowanie stanu polskiego dziennikarstwa ma u mnie plusa.

Można napisać, że błahy temat. Co tam jakaś gwiazdeczka podszywa się pod gwiazdę Bollywood i Hollywood, problemy pierwszego świata. Dla mnie jednak to wierzchołek góry lodowej. (I prywatna zniewaga, bo to Bielszczanka, a to moje okolice. xD Bielsko ma lepsze rzeczy do zaoferowania, serio). Jeżeli dziennikarze nie weryfikują tak prostych do weryfikacji pierdół, a społeczeństwo ufam im na słowo, to co się musi odpierdalać w poważnych tematach, które realnie mają wpływ na nas, ludzi, świat.

Mówienie, że Stanowski napędza hejt też jest na wyrost. To jest konstruktywna krytyka. Stanowski podaje argumenty dlaczego to robi. Ja je kupuje. I co prawda hiperbolizuje w pewnych momentach porównując sytuację do krytyki chociażby polityków, ale coś w tym jest. Jestem daleka od cancel(r) culture, ale to problem na meta poziomie społeczeństwa i mediów. Irytuje mnie już że każda krytyka, demaskowanie itd. nazywane jest nakręcaniem hejtu.

Tak, jasne, trzeba mieć odpowiedzialność za swoje słowa ale Stanowski nikogo nie podjudza. I owszem jest coś takiego jak domniemana zasada niewinności, która już wiele razy powinna się pojawić wobec wielu artystów, piosenkarzy itd - tutaj jednak mamy dowody. Może zamiast Stanowskiego niech odpowiedzialności weźmie Janoszek, mainstreamowe media i jej team bo to oni perfekcyjnie odjebali?

Przeraża mnie co dalej. Bo wiecie... W świecie deepfaków, AI, fakenewsów itd. panuje przekonanie, że "wszyscy zginiemy", bo to daje nieograniczone możliwości do oszustw, manipulacji itd. Tylko problem jak zawsze nie leży w narzędziach, tylko ludziach. I bez tego typu rozwiązań jak widać można oszukiwać tysiące ludzi, w tym dziennikarzy i "dziennikarzy".

A co do samego Stanowskiego zastanawiam się jak odpowie za wykorzystanie utworu Edyty Bartosiewicz. Szczegóły u Najlepszy muzyczny adres (https://bit.ly/458q5BM). Co ciekawe utwór Edyty jest na YouTubie oznaczony jako możliwy do wykorzystywania, ale nie miałam szansy jeszcze tego zweryfikować, może ktoś z Was?

Natomiast jeszcze jeden disclaimer jak oglądam Stanowskiego to się czuję trochę jak w starym internecie, gdzie poprawność polityczna nie miała miejsca i można sobie było walnąć mięsem czy to i owo powiedzieć. I z jednej strony trochę mi tego brakowało, z drugiej strony zdecydowanie nie tęsknie za czasami, gdzie ludzi nazywa się wariatami itd. Nie w dzisiejszym świecie, w którym normalizacja chorób psychicznych i mówienie o nich jest tak ważne. Złoty środek mam nadzieję się w końcu pojawi. 🙂 

Swoją drogą co do stanu polskiego dziennikarstwa, polecam przeczytać jeszcze to. Przeraziłam się. O Sinead O'Connor.

#LedwoPoleca… newsletter!

Od jakiegoś czasu czytam newsletter '“AI w minutę”. Zapytali czy nie polecę ich w swoim newsletterze. Ponieważ widzę w nich wartość, a dodatkową wartość, poniżej, przygotowali dla Was, zdecydowanie polecam!

📝 Prompt do stworzenia kampanii influencer marketingowej

Szukam pomysłu na kampanię influencer marketingową, która zaprezentuje mój [produkt/usługę] mojemu idealnemu klientowi czyli [klient] i przekona go do podjęcia [pożądane działanie] z pomocą [typ influencera], który zgadza się z wartościami naszej marki. Napisz mi proszę plan takiej kampanii z uwzględnieniem 5 różnych influencerów z polskiego rynku.

📝 Prompt do stworzenia lejka marketingowego

Korzystając z frameworku lejka marketingowego, napisz zarys kampanii marketingowej, która kieruje do [etapu świadomości/rozważania/konwersji] w podróży klienta i jest zgodna z celami każdego etapu. Podkreśl [cechy produktu/usługi] i wyjaśnij, jak może on [rozwiązać problem] lub [osiągnąć cel] dla [idealnej persony klienta].

📝 Prompt do stworzenia strategii na TikToka

Zachowuj się jak Social Media Manager z doświadczeniem w zwiększaniu liczby odbiorców małych i dużych kont znanych marek. Przygotuj plan rozwoju konta na TikToku krok po kroku, aby dotrzeć do 1000 obserwujących, następnie 10 000 obserwujących, następnie 100 000 obserwujących, a następnie 1 000 000 obserwujących. Ma to być organiczny wzrost z wysoką jakością treści.

📝 Prompt do stworzenia maila zachęcającego do dokończenia zakupu

Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem [nazwa Twojego sklepu] z branży [nazwa branży] i chcesz wysłać mail do klientów, którzy porzucili koszyk. Napisz mail, który zachęci klientów do dokończenia zakupu. E-mail powinien mieć chwytliwy temat, spersonalizowane powitanie, przypomnienie o przedmiotach pozostawionych w koszyku, wezwanie do działania, aby zakończyć zakup. E-mail powinien mieć około [preferowana liczba słów] i przyjazny, pomocny ton, który zachęca klientów do powrotu do koszyka i dokończenia zakupu.

📝 Mail z zaproszeniem na webinar lub wydarzenie online

Napisz mi e-mail, w którym zaprosisz czytelnika naszego newslettera do udziału w webinarze lub wydarzeniu. Napisz go w luźnym stylu, tak żeby nie było to nachalne zaproszenie tylko coś co da realną wartość odbiorcy. Podkreśl korzyści i podaj poniższe szczegóły:

Temat webinaru:

Data i godzina:

Prelegenci:

Zagadnienia:

Korzyści z uczestnictwa:

📝 Prompt do poprawiania Twoich nagłówków

Wciel się w rolę specjalisty od content marketingu i pomóż mi z moim artykułem na bloga. Temat: Odbiorcy:

Oto pomysły na nagłówki, które mam do mojego artykułu:

Zadanie: Najpierw popraw i przerób każdy nagłówek, aby bardziej przyciągał uwagę. Wyjaśnij dlaczego akurat tak je poprawiłeś. Następnie napisz 12 kolejnych przyciągających uwagę nagłówków, używając powyższych jako inspiracji. Spraw, by 3 z nich były przekonujące, 3 nietypowe, 3 nowatorskie i 3 prowokacyjne.

Podobają Ci się te propozycje? Więcej promptów i wiedzy na temat AI możesz otrzymywać w każdy wtorek o 12:00.

💬 Wyselekcjonowane zapytania do ChatGPT

📰 Najświeższe newsy ze świata AI

🚀 Praktyczne narzędzia optymalizujące pracę

✅ Poradniki krok po kroku

Możesz to mieć na swojej skrzynce mailowej.

Zawsze esencja. Zawsze konkrety.

🖤 Cytat tygodnia

Tym razem nie cytat, a najpiękniejszy obrazek jaki znalazłam pracując po 22:00 w weekend.

Podobało się?

Daj mi znać w wiadomości zwrotne! I koniecznie podaj dalej. Możesz również postawić mi kawę. ☕ https://buycoffee.to/ledwoledwo

🔥 Dla każdego kto zdecyduje się na ten heroiczny czyn mam wszystkie ważne linki [bazę wiedzy] z poprzednich ponad 60 wydań newslettera.